«Ми рухаємось в правильному напрямку»

 Цей сезон у першій лізі районних змагань команда «Смерічка» (Косівець) знову ж завершила на третій сходинці. Думками про сезон і подальші плани команди поділився тренер «Смерічки» - Ярослав Штурин.

- Команда добре стартувала, та потім були три нічиї та домашня поразка від Мрії. Що пішло не так?

- У матчі «Манчестер Юнайтед - Тотенхем» після 1-го тайму Манчестер Юнайтед наніс 23 удари в ствір воріт Тотенхема проти 0 ударів Тотенхема, а в підсумку потерпів нищівної поразки з рахунком 0:3. Не завжди скупі цифри в протоколах матчів відображають реальний стан справ на футбольному полі. На кожен матч ми налаштовували команду абсолютно одинаково - не поділяючи на надважливі, важливі і прохідні. Проте на кінцевий результат впливає багато чинників - і нічия є таким же легітимним результатом, як і перемога чи поразка. Ми не робили жодних оргвисновків, адже попереду було ще багато матчів і ми грали з рівноцінними суперниками, проти нас грали такі ж футболісти, як і ми, а не «бочки», як в анекдоті.

smerichka 4

- Чи складно було після таких поєдинків налаштовувати команду на наступні ігри?

- Ні. Команда розуміла, що перемоги - це лише питання часу, що ми рухаємося в правильному руслі і що ніхто не відміняв таке поняття як «нефарт».Так у підсумку і сталося. Потім була серія перемог і все стало на свої місця.

Smerichka

- Після фінального свистка в Дубаневичах, попри поразку, вболівальники подякували гравцям обидвох команд, чим продемонстрували свою підтримку. Чи не відчувалось деяке розчарування серед гравців та вболівальників?

- Без сумніву. Ми їхали на матч з одним завданням - перемогти. І ми зробили все для перемоги. Проте в цей день фортуна була явно не на нашому боці. Та й хлопці, напевне, трішки «перегоріли» - бо настрій зашкалював. Попри поразку, ми почули від вболівальників тільки слова подяки і підтримки. Вболівальник не терпить фальші, він, як казав колись Станіславський, або «вірить або не вірить». А палка підтримка і подяка фанів засвідчила той факт, що ми не здалися без бою, що можна програти, але не здатись і ця підтримка допомогла нам швидко вийти з мінорного стану і впевнитись в тому, що ми рухаємось в правильному напрямку.

smerichka 2

-  Чи під силу нинішньому складу команди підняти її на новий якісний рівень?

- Команда абсолютно збалансована, в колективі панує чудовий психологічний клімат, взаємоповага і взаємовиручка. Команда здатна вирішувати будь-які турнірні завдання. У цьому сезоні ми грали в якісний, видовищний і комбінаційний футбол. Проте існує одне «але». Ми команда аматорів, для яких футбол - це хоббі, любов, а не основне місце заробітку. Тому, щоб зробити наступний крок, ми повинні зробити абсолютно мало - просто зберегти склад команди на наступний сезон і це буде запорукою успіху. Цього сезону ми заплатили надто велику ціну за успіх, адже велика кількість наших футболістів зазнали травм протягом сезону і достроково завершили змагання. Півфінальний кубковий матч проти Побережного ми грали без 12 футболістів основи.

smerichka 1

- Знову ж "Смерічка" посідає третє місце, на якому фінішувала в минулому сезоні. Вважаєте це стабільністю чи відсутністю прогресу? Чи стоїть перед клубом завдання зробити крок наверх?

- Безперечно - це успіх. Безперечно - це ознака стабільності. Безперечно - це показник. Для такого населеного пункту, як Косівець, де кількість дворів менша 100, це синонім правильної і дружньої роботи всього колективу команди. В районі є населені пункти з надзвичайно багатою футбольною історією, в яких можна створити дві-три повноцінні команди, але які, в силу різних причин, взагалі щезли з футбольної карти району. А що стосується кроку наверх - «поганий той лейтенант, котрий не мріє стати генералом». Але поки що питання «генеральства» залишається відкритим.

smerichka 5

 Ярославе, дякую Вам за цікаві коментарі і ще раз вітаю команду із здобутими нагородами. Бажаю «Смерічці» подальшого прогресу і не менш вдалого наступного сезону, сподіваюсь, що вже за його підсумками Ви коментуватимете перемогу своєї команди в першості.

Орлик Р.В.