Перша ліга (А), 3 тур

19-05-2019 14:00
 
Сокіл Зш - Юність
 
Галичина Х - Чайка ПЗ
19-05-2019 16:00
 
Дністер П - Сокіл Зв
19-05-2019 17:30
 
Смерічка - Гошани

Перша ліга (Б), 3 тур

19-05-2019 13:30
 
Меридіан - Ватра
19-05-2019 14:00
 
Верховина Р - Чайка Д
 
Галичина П - Вікторія
19-05-2019 17:30
 
Верховина Б - Сокіл В

rel12

Футбол на районі 16.05.2018

Сьогодні відповісти на кілька важливих питань зголосився голова комітету арбітрів Федерації футболу Городоцького району – Савка Ігор.

-       Savka 1

          - Скільки арбітрів зараз у комітеті?

-      - Станом на сьогоднішній день у нас всього 12 арбітрів. Сподіваюсь, що принаймі на сезон це число не зменшиться.

-      - Ситуація з арбітрами залишається проблемною?

-      - Так. Нестача арбітрів залишається одною з найбільших проблем Городоцького футболу. Спілкуючись з великою кількістю людей з інших районних федерацій Львівщини,така проблема має своє місце у кожному районі. У цьому році одна з федерацій ввела одне нововведення, матчі відбуваються не лише в неділю, а й в суботу. Однак чи погодяться наші команди грати по суботах – під питанням.

-      - Матчі Першої ліги будуть забезпечені арбітрами у повному обсязі?

-      - Звичайно, хотілось би, щоб кожен матч першості обслуговували арбітри ФФГ. В минулому сезоні так було, сподіваюсь, цього року буде так само.

-      - Тобто час проведення матчів знову буде «плаваючим»?

-      - Думаю що так.

-      - Чим відрізняються матчі обласного та районного рівня?

-      - За десять років футбольного арбітражу було чимало матчів, від проведення яких я отримував просто задоволення, та були і такі, в перерві та після сідав і думав, де і яку помилку я допустив. Працюючи на футбольному поля я стараюсь бути сконцентрованим від першої до останньої хвилини матчу. Звичайно буває, помиляюсь, як то кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить. Золоте правило футбольного арбітра – «чекай неочікуваного». Тому після завершення матчу, якщо сама гра склалась добре, то у мене хороший настрій. Я б побажав, щоб арбітри після проведеного  матчу завжди залишали за собою лише позитивні емоції.

-      - Назвіть найважчий матч, який доводилось обслуговувати?

-     - Таких матчі два. Перший, це фінальний поєдинок Кубка «Золота осінь», року вже не пам’ятаю. Зустрічались Соколи з Вовчух та Суховолі і гра була досить напруженою. Рахунок у матчі відкрили суховільчани вже на 18 хвилині, та вовчухівці не полишали надій та відігрались на 85 хвилині матчу. Тоді ще гра була переведена в екстра-тайми, де на 112 хвилині вовчухівці забивають знову і перемагають у матчі. Також запам’ятався матч обласної Премєр-ліги між Карєром (Торчиновичі) та СКК «Демня», за які тоді виступали футболісти з досвідом участі у матчах УПЛ.

-      - Яким чином плануєте вирішувати нестачу арбітрів у Городоцькому районі?

-      - Ця проблема на Городоччині була, є, та хотілося б щоб не було. Не кожна людина морально та психологічно готова до подій на футбольному полі, а тим більше поза ним після завершення матчу. Не кожен готовий чути в свою сторону образливі слова збоку тренерів, футболістів та вболівальників, чи то навіть відчути відносно себе застосування фізичної сили, що вкрай рідко, та все ж трапляється. Однак є стійкі люди, які не проявляють агресії у відповідь та не беруть це до голови. У деяких ситуаціях в мене виникає питання до самих футболістів «Скільки разів за матч помиляєтесь ви?» До чого я веду? Арбітр, який приїжджає до Вас у село на матч, зацікавлений лише у справедливості результату, запобігти травмуванню гравців та добре провести матч. Але є такі офіційні (навіть) особи, які цього не розуміють чи не хочуть розуміти. Кожного року мені доводиться займатись пошуком нових людей для цієї нелегкої справи, тому що дехто йде, не витримуючи тиску та критики.

-      - Скільки бажаючих?

-     - Вже цього року я мав розмову з багатьма колишніми футболістами, пропонував стати арбітрами, та тих, хто погодився, небагато.  Я часто зустрічаюсь з колегами, ми обговорюємо ті чи інші ситуації. За останній час мав я непросту розмову саме з Володимиром Коморником, який сказав мені, що більше арбітражем займатись не буде. Тому я хочу звернутись до усіх президентів, начальників, тренерів футболістів та вболівальників команд, що саме від Вас лунають в сторону арбітрів образливі слова, ненормативна лексика, ллється весь бруд у їх сторону, та від Вас залежить в першу чергу забезпеченість усіх матчів арбітрами та підсумкова загальна картина футбольних матчів. Я не хочу нікого образити, та нашими офіційними представниками керують саме футболісти та вболівальники, це стосується спортивної поведінки футболістів на полі, провокації вболівальників. Як голова комітету арбітрів, прошу тренерів, президентів та офіційних представників взяти мої слова до уваги, мені як керівнику, не хочеться втрачати колег через подібні ситуації. Не думаю що є в когось бажання повертатись у часі назад. Варто лише пригадати матч на початку чемпіонату минулого сезону, Галичина (Галичани) приймає Верес (Мавковичі), лише 10 хвилина матчу, а футболіст вдарив свого колишнього партнера по команді, як на мене це зовсім ненормально, це неповага до вболівальників, зневага людських якостей, таке неможливо залишити поза увагою. На біржі праці,вакансій футбольного судді немає, тому, хто має бажання хоча б спробувати себе у цій справі, прошу телефонувати за номером 0674535837.

-      - Як оціните дії колег за підсумками сезону 2017?

-     - За підсумками сезону 2017 кращим арбітром був визнаний Володимир Коморник –  це хороша людина, яка грала у футбол. Матчі, на які він був призначений, віднесені до категорії складного та середнього рівня. Протягом сезону, особливих зауважень та скарг в його сторону не було, хоча й у нас так часто буває, якщо когось не задовольняє результат, винен в цьому саме арбітр. Загалом дії своїх колег оцінюю добре. Звичайно, були впродовж сезону деякі нюанси, чи навіть помилки, хоча й несуттєві, але це в минулому. Тому підсумовуючи, хочу сказати, що проблема з арбітрами відіграє погану роль у футбольному житті району. Якщо з вини осіб з числа тренерів, президентів, футболістів чи вболівальників, хоч один з арбітрів відмовиться впродовж сезону обслуговувати матчі, це буде вже проблема саме команд, адже заміну знайти майже неможливо. Бажаю усім вдалого сезону і досягти поставлених цілей.

Ну що ж, дякую Вам за таку відкриту і цілеспрямовану розмову. Сподіватимемось що в майбутньому Ваша команда не лише не зменшуватиметься, а й поповнюватиметься, можливо підтягнеться молодь. Вам також побажаю вдалого сезону і позитивних зрушень в кар’єрі у цій нелегкій справі.

Орлик Р.В.