Футбол на районі 08.05.2018

 Сьогодні гостями нашої рубрики стали одразу двоє представників клубу. Це головний тренер СОФК «Смерічка» Косівець - Ярослав Штурин та віце-капітан команди Святослав Хома. 

Trener Kosivets   Khoma Kosivets   

  Пане Ярослав, Смерічка потужно розпочала сезон першості 2017 та все ж програла у боротьбі за першу сходинку 3 очки і у підсумку посіла лише 3 місце. Чи було присутнє якесь розчарування в клубі?

- Якщо зі ста опитаних дівчат на питання: «Чи хочете Ви заміж» одна відповість, що ні – я не повірю. Чи хотіла Смерічка стати переможцем першості? Якщо я скажу що ні – тоді не повірите Ви. І це правда – Смерічка не просто  хотіла стати переможцем – після першого кола «Смерічка» вірила і була впевнена, що перемога є лише питанням  часу. Чи вірив хтось в камбек Роми у матчі з Барсою? Хіба що божевільний або глибокий футбольний  аналітик типу восьминога Пауля. Напевно ця впевненість або самовпевненість і зіграла з нами злий жарт. До останнього туру ми боролися, проте особливості календаря створили диво у вигляді фінішного ривка команд, які не розглядалися як претенденти на призові місця. Розчарування – це крайня і кінцева фаза розвитку відносин, в тому числі футбольних, після яких настають антагоністичні стосунки. Смерічка сповідує абсолютно інші принципи, що базуються на теорії побудови грамотної командної гри, наслідком якої є позитивний кінцевий результат. Слабка команда може перемогти – сильна перемагає завжди. Чи було розчарування? Звичайно. Але несильне і не довго. Воно розглядалося як прикра помилка – коротка  зупинка на довгому шляху.

Pryzery Kosivets

Святославе, твоя думка?

– Так, справді. Наша команда розпочала сезон досить таки потужно. Перше коло пройшло дуже добре тільки, лише поразка в Хишевичах і нічия вдома з Мрією. А  в решті матчів ми впевнено перемагали. Чого тільки варті виїзна перемога над "Чайкою" Поріччя та розгром Роди.

Так і як тут не згадати домашню перемогу над Верховиною 3:1, хоча й подальший результат зустрічі  був вирішений в інший спосіб. Саме після цього матчу командний дух трохи занепав,як би матч не був опротестований, до кінця кола в нас була б комфортна перевага в 7 очок над найближчим переслідувачем.

Склалось враження, що команди не вистачило на весь сезон, неначе хлопці «наїлися» у першому колі.

– Той рівень гри який показувала Смерічка, особливо в матчах проти потенційних конкурентів, давав всі підстави сподіватись, що жодних несподіванок для команди у поточному сезоні   не буде. Проте, СОФК «Смерічка»  не є професійним клубом, а тому, будь-які ротації чи експерименти зі складам команди, пов’язані  з відсутністю групи  футболістів, помножені на солідний очковий відрив дозволяли гравцям бути «запорожцями на весіллі». Кінцевий результат – яскрава  ілюстрація ситуації, коли не те щоб суперник виграв, а програли ми.

                                                     Nastanovy trenera Kosivets

–  У цьому сезоні клуб виступатиме у першості чи в чемпіонаті?

– Цього року Смерічку поповнили ряд  футболістів, яким потрібен час для того щоб зрозуміти філософію гри, адаптуватися в команді, налагодити взаєморозуміння між партнерами та ланками. Для різних футболістів цей процес займає різну кількість часу. Хтось стає своїм з другого матчу, а комусь потрібно трохи більше ігрової практики. Проте у будь-якому випадку команда стає монолітною, збалансованою та зіграною лише за певних умов і через певний проміжок часу. 11 зіркових гравців можуть не стати зірковою командою. І таких прикладів безліч. Виходячи з вищенаведеного, у цьому сезоні «Смерічка» вирішила не форсувати події, а  планомірно  іти до поставленої мети у першості району.

– Звісно наша команда хотіла б змагатись з командами  вищого дивізіону. Однак ми поставили собі ціль перемогти у першій лізі, а вже тоді можна думати про Вищу лігу – доповнив Святослав.

Komanda Smerichka Kosivets

Чи відбулись якісь зміни у складі? Молодь?

– Мрія будь-якого тренера чи президента клубу мати у команді довгу лавку запасних. А в ідеалі – 2 повноцінні команди. Проте, нажаль, Яремчук – один, Мессі – один і Марлос  один, і у них є свої контракти. Тому футбольні клуби району  вирішують цю проблему кожен по-своєму. Як я вже говорив, команда доукомплектувалася рядом  футболістів. Серед них і молодь і досвідчені гравці. Наскільки вони підійдуть  команді – покаже час. Проте ми категорично проти поділу на молодих і немолодих, вічно перспективних та тих, що подають  надії у 25 років. Пеле став чемпіоном світу у 17 років, і це ще один яскравий доказ того, що  змістовну і зрілу гру можна показувати у будь-якому футбольному віці. На полі повинні бути кращі незалежно від паспортних  даних.

Святославе, ще кілька слів щодо колективу?

– Цьогоріч нашу команду поповнило аж 6 гравців і ще один воротар. Ми на повну готуємося до сезону - граємо товариські матчі, таким чином налагоджуємо командну гру до нового сезону. Так звісно молодь в нас є перспективна, є три гравці 16 років, які доповнюють нашу команду. Як ми знаємо в нашому чемпіонаті без молоді нікуди. Хай грають, набираються досвіду, щоб було кому і надалі представляти нашу команду в районних змаганнях.

Святославе, яким бачите сезон 2018 для Смерічки?

– Ну в цьому сезоні перед нами поставлене максимально чітке завдання, з огляду на те , що у попередньому сезоні на завершальній стадії ми були невпевненими. Тому ми повністю віддамо себе боротьбі на футбольному полі, залишимо усі сили заради спільної мети клубу.

Ваша думка, Ярослав?

– Будь-який олімпійський принцип – «головне  участь» – в даному випадку є неправильним. Це принцип бігу на марафонській дистанції людьми, яким за 60. Тому, що сам вихід на старт у такому віці вже сам по собі є подвигом. Будь-які змагання передбачають переможця, адже без цього втрачається сенс, інтрига і сутність цих змагань. Минулого сезону  Смерічка  фінішувала 3-ою. Тому було б дивним, якщо завданням для команди на цей сезон було б місце нижче призової  трійки. Ми створили дружній та боєздатний колектив, який готовий вирішувати найвищі турнірні завдання. Але найголовнішим нашим завданням була і залишається красива, змістовна і атакувальна  гра з великою кількістю голів. Адже футбол – це гол. Тисячі вболівальників приходять на стадіони не заради млявої, кволої,  беззубої гри з великою кількістю передач воротареві, затримкою часу, статистикою з двома ударами в площину воріт за весь матч, а заради результату 6-4, 5-3, масою нереалізованих моментів, карколомних сейвів  і красивих ударів. Адже це його Величність Футбол – і за це ми його любимо!

Ну що ж, на цій оптимістичній ноті і завершимо нашу розмову. А Вам, як і всьому колективу спортивно-оздоровчого футбольного клубу «Смерічка» бажаю наснаги, креативу і бажання до цієї нелегкої праці, показати красивий футбол і здобути бажаний результат. Адже саме така команда, віримо, змогла б показати хороший футбол і у Вищій лізі.

                                                                                                                                                 Орлик Р.В.