Кілька думок про старт сезону

 

Лише вчора пройшли матчі четвертого туру у Вищій та Першій лігах, тому вже можна говорити про можливості, певні пріоритети та завдання команд на сезон. Розпочнемо з Першої ліги,  де змагаються 14 колективів. Перед стартом сезону фаворитом  першості виглядала Чайка (Поріччя), загартована  в минулому сезоні на полях в матчах з командами Вищої ліги.  Однак порічненці  не виправдали сподівань, несподівано в 2-ому турі на своєму полі зазнавши принизливої поразки від Смерічки з Косівця, а згодом мінімально поступившись в Родатичах. До числа передсезонних фаворитів також зараховували і Меридіан (Шоломиничі),  який сильно розпочав сезон, і лише у вчорашньому виїзному поєдинку в Хишевичах поступився 1:2, та все ж команду з рахунків знімати не слід. Наразі нестабільною виглядає гра Роди, яка хоч і дещо несподівано обіграла Чайку, однак і поступилась у Вовчухах, а у вчорашньому поєдинку без будь-яких шансів зазнала розгромної поразки у Косівці 0:4. Наразі на чолі турнірної таблиці зі стовідсотковим результатом перебувають команди з Косівця та Речичан. Смерічка на старті сезону виглядає просто чудово, чого тільки варті виїзний погром Чайки та вчорашня перемога над Родою. Вочевидь в цьому сезоні перед командою стоють максимальні цілі, варто нагадати, що в минулому сезоні Смерічка посіла лише 7-ому сходинку у групі Б Першої ліги. Що ж до Верховини з Речичан, то на команду чекає ще випробування у матчах із більш міцними суперниками. Відвертими аутсайдерами ліги є Юність (Мальованка) та ФК «Вигодівка», останні й взагалі вже четвертний тур без забитих мячів. На фоні вищезгаданих двох, нуль у графі «очки» не зовсім відображає продуктивність гри Галичини з Путятич, яка у трьох стартових турах вперто опиралась і Смерічці, і Меридіану, і Чайці. Прекрасну можливість взяти перші очки Галичина мала б учора у зустрічі з Ватрою з Добрян, однак через неготовність футбольного поля до матчу, арбітр прийняв рішення не виводити команди на гру. Дуже неприємна склалась ситуація, і доля матчу тепер вирішуватиметься КДК ФФГ.

                                                 косівець

Отже підсумовуючи , можна сказати, що в першості боротьбу за лідерство вестимуть 3-4 міцні колективи, де в матчах між ними розвиватимуться досить цікаві сценарії, та переможцем  вийде лише один.

Переходимо до Вищої ліги, а саме до групи  Б. Серед юнацьких команд в групі явним фаворитом виглядає команда Хуртовини з Комарно, але не слід скидати з рахунків чинного чемпіона району –  підзвіринецький  Богун. Що ж до дорослих складів, то тут лідерство несподівано захопив татаринівський Дубовик, який в чотирьох матчах набрав 10 балів, однак попереду ще матчі з більш сильнішими суперниками. Другим йде Арсенал (Бучали), який вчора несподівано вдома поступився Чайці з Лівчиць – 2:5. На третій позиції розташувався підзвіринецький Богун з двома перемогами, однією  з яких дуже порадував своїх вболівальників, вщент розбивши чинного чемпіона району комарнівську Хуртовину – 7:0. Якось важкувато вже чемпіони входять у сезон, однак вчора Хуртовина реабілітувалась, перегравши грімненський Сокіл з рахунком 4:1. На дні ж турнірної таблиці  без очок перебуває Дністер (Поляна), над якою з одним балом розташувалась Перемога (Переможне).

                                               група Б

На черзі група А, де 9 юнацьких команд просто вражають своєю результативністю, за 13 матчів уже забито більше 120 мячів, а це в середньому по 9 голів за матч. Фаворитом чемпіонату є Воля (Братковичі), яка, зігравши три матчі йде зі стовідсотковим результатом. Очолює турнірну таблицю колектив із Заверещиці, який вчора у виїзному поєдинку переграв Гошани з рахунком 7:2, які у свою чергу з 6-тьма балами ділять третю сходинку з Верховиною з Бартатова. Боротьба за медалі буде запеклою, адже непогано виглядають і колективи з Мавкович та Керниці, які в очному протистоянні за рахунку 1:0 на користь Вереса, матч не дограли. Навряд чи стрибне вище голови Галичина з Галичан, яка вже впродовж кількох сезонів є беззаперечним аутсайдером Вищої ліги серед юнаків, та варто відзначити що команда практично усі матчі виходить і грає (виняток – вчорашній матч у Братковичах, на який галичани не прибули), не оглядаючись на результати.

Дуже цікавою виглядає ситуація у групі А серед дорослих складів. Після підвищення суховільського Сокола та великолюбінського Вереса до рівня Другої  ліги обласних змагань, фаворитами ліги вважались Воля (Братковичі) та Зоря (Керниця), третьою силою вважалась Галичина (Галичани). Станом на 4 тур турнірну таблицю з 9-ма балами несподівано очолює Колос (Угри), який в стартовому матчі на виїзді сенсаційно переграв Зорю. У керничан зараз складний перехідний період, команда в пошуках оптимального складу, шукає свою гру. У вчорашньому виїзному поєдинку проти мавківського Вереса команда вже виглядала краще, на гол А.Стасюка, мавківчани відповіли точним виконанням 11-метрового удару. Та все ж Зоря вже грала в більш свою гру з володінням мяча і великою кількістю моментів, могли керничани і перемогти, однак кілька разів ворота Вереса врятувала перекладина. Мавківський Верес перед сезоном вважався  основним конкурентом Галчини у боротьбі за бронзові нагороди, команда в домашньому поєдинку зіграла 2:2 з Волею, гідно виглядала в матчі з Галичиною, який в підсумку через дії вболівальників виявився фатальним для команди. Попри це Верес залишається претендентом на медалі чемпіонату. Попередньо «третя сила» Галичина невпевнено розпочала чемпіонат, зігравши вдома в результативну нічию з долинянським Колосом та програвши в Градівці 1:3. Однак галичани вчорашнім матчем з Волею (2:2) показали , що команду не слід скидувати з рахунків. Доволі «вайлувато» входить в сезон Воля (Братковичі), в якої найбільш варіативний і досить перспективний склад. Вже цієї неділі центральний матч першого кола Зоря – Воля, де команди покажуть свої найближчі перспективи на сезон. Добре стартувала команда-новачок у Вищій лізі – Гошани (Градівка). Дебютанти з Градівки у впертій боротьбі мінімально поступились братківчанам, зіграли в суху нічию в Керниці і вдома сенсаційно перемогли Галичину 3:1, у вчорашньому домашньому поєдинку вже несподівано 0:1 програли Заверещиці, однак перспективи в команди вимальовуються досить непогані. Не виходить так само ж похвалити іншого дебютанта – Верховину з Бартатова, яка усі три свої поєдинки програла.

                                                 мак

Вже сам старт чемпіонату є багатим на сенсаційні результати. Хтось вважав, що підвищення у класі одних, кінець існування інших команд значно знизить рівень чемпіонату, та сказати зараз таке просто неможливо. Для команд відкриваються нові горизонти, нові можливості, значно підвищується конкурентоспроможність і в Вищій і в Першій лігах, де будь-яка команда може вистрілити. Навіть попри ті чи інші важкі обставини та певні ситуації, Чемпіонат Городоччини не втрачає до себе інтересу зі сторони вболівальника. Ось такі от кілька думок про старт сезону, строго не судіть, так як хтось погоджується з написаним, хтось можливо трохи іншої думки, та всіх нас об’єднує одне – футбол.